طراحی دکوراسیون داخلی
13
مرداد

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی

 

مجموعه ای از اقدامات مختلف برای ایجاد رابطه بین زیبایی فضا و کارآمدی هرچه بیشتر آن با کاربری فضا است.طراحی دکوراسیون داخلی دارای اصولی پایه است که بارعایت آن می توان به فضایی نو , خلاق و پرکاربرد دست یافت.

از این اصول می توان به نمونه های زیر اشاره کرد :

مشخص کردن سبک در طراحی داخلی

 

به طور خلاصه می توان سبک را به دو دسته ی مدرن و کلاسیک تقسیم کرد که این دو دسته خود به تنهایی دارای زیرشاخه های زیادی هستند که با توجه به کاربری و موقعیت مکانی قابل تغییراند. با در نظرگرفتن سن , علایق , موقعیت مکانی و کاربری می توان به سـبک مورد نظر پی برد. در این پروسـه هرچه کارهای بیشتر ببیـنید می توانید قدرت خلاقیت و ایده پردازی را در ذهنتان افزایش دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی

 

طراحی دکوراسیون داخلی

انتخاب رنگ ها و تلفیق صحیح آن ها

 

رنگ ها به فضا شخصیت می دهند. اصول انتخاب رنگ ها و استفاده از آن ها یکی از مهم ترین اصول در طراحی دکوراسیون داخلی است. رنگ ها را ببینید,بشناسید و با درآمیختن آن ها به فضا شخصیت بدهید. از استفاده ی رنگ های پرانرژی یا تیره نهراسید. مراقب افراط در استفاده ی رنگ ها باشید. با در آمیختن رنگ ها,تیره یا پرانرژی و روشن یا خنثی میتوانید حرکت دید و هماهنگی در فضا ایجاد کنید.

رنگ

تاثیر نور بر فضا و دید

نور و روشنایی باعث می شطود رنگ,حجم و سایر زیبایی های فضا و اشیاء جلوه کند. نور در دکوراسیون داخلی به تاکید بر روی اجسام کمک می کند. استفاده از میزان نور در فضاهای مختلف متفاوت است.انواع آن ها را می توان به نور طبیعی و مصنوعی و این دو را به نورهای خطی,نقطه ای و گسترده تقسیم کرد.

 

نور

طراحی و چیدمان مبلمان با توجه به کاربرد فضا

چیدمان آخرین مرحله در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می شود به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. در چیدمان افراط نکنید به طور مثال اگر شما فردی هستید که به گلدان یا تابلو علاقه ی زیادی دارید در استفاده از آن در چیدمان خود افراط نکنید. فضا را با وسایل زیاد پر نکنید نه تنها زیبایی را از بین می برد بلکه بی نظمی و سردرگمی ایجاد می کند.به استفاده و چیدمان قاب عکس ها در فضاهای مختلف دقت کنید.

طراحی